O blogu

kaitlyn-baker-422999-unsplash.jpg

 

 

CO ZNAJDZIESZ NA MOIM BLOGU?

 

 

Przede wszystkim są to krótkie artykuły dotyczące bardzo konkretnych zagadnień językowych. Moim celem jest jak najbardziej przejrzyste i jednoznaczne wyjaśnienie danej kwestii i sprawienie, byś jak najlepiej ją sobie przyswoił.

 

Większość  tekstów dotyczy błędów, które są bardzo powszechne wśród polskich użytkowników języka Szekspira oraz zagadnień gramatycznych, leksykalnych czy fonetycznych sprawiających naszym rodakom najwięcej trudności.

 

Na koniec każdego wpisu zapraszam Cię do rozwiązania krótkiego quizu, aby sprawdzić opanowanie przez Ciebie danego zagadnienia.

 

Staram się, żeby moje wpisy były ciekawe i łatwe do zapamiętania, tak abyś w dowolnej chwili mógł sobie łatwo przypomnieć moje wyjaśnienia i przykłady. Zachęcam Cię też do powracania do wcześniej przeczytanych tekstów, dzięki czemu jeszcze lepiej utrwalisz sobie to, co chcę Ci przekazać na dany temat.

 

Nowe artykuły pojawiają się regularnie, ponieważ zależy mi na tym, abyś traktował mój blog jako stałe źródło wiedzy językowej i wyrobił sobie nawyk systematycznego z niego korzystania. Teksty są dość krótkie, więc przeczytanie ich nie powinno zająć Ci więcej niż kilka minut.

 

Artykuły podzielone są na trzy kategorie – elementary (początkujący), intermediate (średniozaawansowany) i advanced (zaawansowany). Chociaż każda kategoria adresowana jest przede wszystkim do osób na danym poziomie językowym, zachęcam, byś nie trzymał się sztywno tego podziału. Jak sam się zapewne przekonasz, nie ma uczniów odpornych na błędy i to nawet takie, o które sami siebie nie podejrzewają.

 

Oprócz artykułów na blogu znajdziesz również ofertę wspólnej nauki ze mną w formie zajęć online lub stacjonarnych w Warszawie, moją autorską propozycję zdalnej opieki lektorskiej – ciekawą alternatywę dla osób, którym z różnych powodów ciężko jest uczestniczyć w spotkaniach z lektorem, oraz coś, co nazwałem pogotowiem językowym, czyli ofertę szybkiej, doraźnej pomocy językowej.

 

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego Newslettera (kliknij tutaj). Zapisując się, raz w tygodniu będziesz otrzymywał ode mnie e-mail, w którym znajdziesz zapowiedzi najbliższych wpisów na blogu, a także liczne porady i pomoce językowe.

 

 

SKĄD WZIĄŁ SIĘ POMYSŁ NA BLOGA?

 

 

W mojej lektorskiej karierze wielokrotnie doświadczyłem sytuacji, gdy uczniowie, mimo dobrych chęci i moich usilnych prób, nie byli w stanie opanować jakiegoś językowego zagadnienia lub wyeliminować często powtarzającego się błędu.

 

Doszedłem do wniosku, że najważniejszą przyczyną jest tutaj ich (najczęściej błędne) przekonanie o tym, że dana kwestia jest zbyt skomplikowana, by można było ją szybko opanować. To, w połączeniu z brakiem czasu (a czasami i ochoty), który można by poświęcić na dokładne przeanalizowanie i przyswojenie sobie danego tematu sprawia, że uczniowie szybko się demotywują, nie widząc większego sensu dalszej nauki.

 

Mój blog ma być odpowiedzią właśnie na tego typu trudności. Wierzę, że poprzez krótkie, przystępnie napisane i konkretne wyjaśnienia, sprawię, że po przeczytaniu danego artykułu będziesz miał jasność co do danej kwestii oraz że lepiej zapadnie Ci ona w pamięć.

 

Jest to pierwszy, być może najważniejszy krok do sukcesu, czyli do tego, by poprawne używanie jakiejś formy językowej stało się dla Ciebie tak naturalne, że przestaniesz się zastanawiać, zanim ją zastosujesz. Oczywiście nie można tego osiągnąć bez praktyki, czyli bez używania tej formy w rzeczywistych wypowiedziach, lecz uprzednie poznanie i utrwalenie sobie zasad stosowania danej konstrukcji jest nieodzowne.

 

 

CO ZYSKASZ, CZYTAJĄC MÓJ BLOG?

 

 

Moją ambicją jest, by każdy kolejny wpis na moim blogu dawał Ci poczucie, że Twój angielski jest na odrobinę wyższym poziomie i pozwalał odczuwać z tego powodu autentyczną satysfakcję. Opanowanie danego zagadnienia lub wyeliminowanie jakiegoś uciążliwego błędu to coś, dzięki czemu naprawdę możemy złapać wiatr w żagle i uzyskać silną motywację do dalszej nauki.

 

Mam jednak do Ciebie gorącą prośbę. Aby lektura mojego bloga dawała rzeczywiste efekty, poświęć tych kilka minut tygodniowo, by przeczytać dany tekst uważnie i ze zrozumieniem, a następnie zrób towarzyszący mu krótki test sprawdzający. Ponieważ artykuły są krótkie i skupiają się na jednym tylko zagadnieniu, naprawdę nie zajmie Ci to dużo czasu, a nagrodą będzie wykonanie kolejnego kroku do językowego sukcesu.

 

Zapraszam więc do wspólnej nauki 🙂