Opieka Lektorska

wes-hicks-480398-unsplash

Jest to moja autorska propozycja dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w tradycyjnych lekcjach języka angielskiego. Przyczyny tego mogą być różne – brak czasu na spotkania, trudności logistyczne czy po prostu zwykła nieśmiałość.

Opracowałem system nauki korespondencyjnej, który jest ciekawą alternatywą dla spotkań z lektorem. Zapraszam Cię do zapoznania się ze szczegółami tej propozycji.

NA CZYM POLEGA TEN SPOSÓB NAUKI?

W skrócie – zamiast spotykać się na lekcje, będziemy uczyć się zdalnie. Raz w tygodniu otrzymasz ode mnie e-mailowo zestaw materiałów i ćwiczeń, których zakres obejmował będzie jedną z czterech najważniejszych sprawności językowych (mówienie, słuchanie, pisanie, czytanie). Materiały dostosowane będą do Twojego poziomu językowego i wspólnie przez nas wybranego profilu kursu.

Po wykonaniu ćwiczeń i odesłaniu ich do mnie (wraz z ewentualnymi pytaniami i prośbami o dodatkowe wyjaśnienia), otrzymasz informację zwrotną – sprawdzone ćwiczenia, odpowiedzi na pytania i mój komentarz dotyczący wykonanej przez Ciebie pracy.

DLACZEGO TA METODA?

Przede wszystkim dlatego, że umożliwia ona stały, spersonalizowany kontakt z lektorem, bez konieczności spotkań w czasie rzeczywistym czy online.

Sprawdzając i komentując wykonane przez Ciebie zadania podchodzę do sprawy tak, jak w przypadku każdego swojego “stacjonarnego” ucznia – cały czas biorę pod uwagę Twoje potrzeby, predyspozycje, mocne i słabe strony, czyli wszystko to, co stanowi o Twojej wyjątkowości. W ten sposób jestem w stanie bardziej skutecznie pomóc Ci pokonywać kolejne etapy nauki i wyznaczać nowe cele.

Innowacyjność tej propozycji polega także na wykorzystaniu nowoczesnych technologii do tego, by pomagać Ci rozwijać każdą ze sprawności językowych.

Tradycyjne kursy korespondencyjne ograniczają się głównie do ćwiczeń rozwijających umiejętności pisania i czytania, z pominięciem możliwości podnoszenia swojego poziomu w dwóch pozostałych obszarach języka (mówienie i słuchanie). Moja metoda obejmuje również te sprawności, co sprawia, że nauka w ten sposób przynosi rzeczywiste rezultaty na wszystkich polach opanowania języka.

Istotnym aspektem jest tutaj również oszczędność czasu i wygoda. Spotkania z lektorem wymagają często dużej ekwilibrystyki czasowej i logistycznej i wiele osób nie decyduje się na zajęcia lub z nich rezygnuje z tego właśnie powodu. Moja propozycja umożliwi Ci systematyczne podnoszenie swojego poziomu językowego bez konieczności poświęcania na to bardzo dużej ilości czasu.

Materiały i ćwiczenia są tak skonstruowane, by praca nad nimi zajmowała około 30 minut tygodniowo (oczywiście nie licząc dodatkowych powtórek i własnej pracy nad językiem, do której zawsze będę Cię zachęcać).  Poza tym będziesz mógł wykonywać ćwiczenia w porze, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia, co również ma niemałe znaczenie w naszym zabieganym świecie.

No i jest wreszcie aspekt finansowy. Taki sposób nauki pozwoli Ci na znaczne oszczędności w stosunku do zajęć z lektorem. Miesięczny koszt mojej opieki lektorskiej (100zł) to znacznie mniej niż musiałbyś wydać decydując się na regularne lekcje.

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Najpierw ustalamy Twój poziom językowy (poproszę Cię o wypełnienie krótkiego testu) oraz Twoje oczekiwania co do profilu kursu i obszarów, które chciałbyś przede wszystkim rozwijać (prześlę Ci kilkupunktową ankietę na ten temat).

Po określeniu poziomu i celu naszej wspólnej nauki, będę Cię prosił o wybranie dnia tygodnia, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy do otrzymywania ode mnie materiałów. Generalną zasadą jest przesyłanie ich przeze mnie raz w tygodniu, ale możemy się umówić na mniejszą lub większą częstotliwość.

Potem możemy już przystąpić do działania. Standardowo kurs podzielony jest na czterotygodniowe części, w ramach których każdy tydzień służy trenowaniu innej sprawności językowej. Poniżej krótka informacja, jak będzie to wyglądało w szczegółach:

  1. tydzień – Sprawność: mówienie – Przesyłam Ci zestaw pytań i proszę, byś nagrał odpowiedzi używając rejestratora dźwięku Windows (lub innej aplikacji zapisującej dźwięk). Po otrzymaniu pliku z nagraniem, sprawdzam je i przesyłam Ci skrypt Twojej wypowiedzi z poprawionymi błędami i moimi komentarzami.
  2. tydzień – Sprawność: czytanie – Przesyłam Ci tekst (lub zestaw tekstów) do przeczytania wraz z ćwiczeniami sprawdzającymi jego zrozumienie oraz pozwalającymi przećwiczyć nowe słownictwo. Po przeczytaniu i wykonaniu ćwiczeń przesyłasz je do mnie, a ja sprawdzam je i odsyłam do Ciebie z poprawkami i komentarzami.
  3. tydzień – Sprawność: słuchanie – Przesyłam Ci plik audio z nagranym materiałem wraz z ćwiczeniami na jego zrozumienie i zastosowanie użytego w nim słownictwa. Po wysłuchaniu nagrania wykonujesz ćwiczenia i przesyłasz je do mnie. Sprawdzam Twoje odpowiedzi i przesyłam Ci informację zwrotną – poprawione ćwiczenia i mój komentarz.
  4. tydzień – Sprawność: pisanie – Przesyłam Ci temat tekstu, który chciałbym, żebyś napisał wraz z informacją na temat ilości słów, który powinieneś w nim zawrzeć. Po napisaniu tekstu przesyłasz go do mnie, a ja sprawdzam go, poprawiam błędy i przesyłam Ci wraz z komentarzem.

Po przerobieniu materiału z wszystkich czterech tygodni cykl rozpoczyna się od nowa.

Co pewien czas dostaniesz ode mnie test podsumowujący nasze dotychczasowe zajęcia z prośbą i jego wykonanie i odesłanie mi do sprawdzenia. W ten sposób ja i Ty będziemy mieć pewność, że przerobiony materiał został przez Ciebie utrwalony.

Aby wspomóc Twoją naukę, oferuję Ci również dostęp do mojego konta w aplikacji Quizlet, gdzie będą na bieżąco pojawiały się nowe słówka i wyrażenia z naszych materiałów. Aplikacja umożliwia wygodne powtarzanie słownictwa na telefonie, komputerze lub innym urządzeniu i będzie fajnym uzupełnieniem naszych wirtualnych zajęć.

Cena opieki lektorskiej to 100zł za 4 tygodnie kursu.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki ze mną za pomocą tej metody, kliknij na poniższy baner. Zostaniesz przeniesiony na stronę z krótką ankietą. Po jej uzupełnieniu otrzymasz ode mnie maila powitalnego z informacją o dalszych krokach. Pamiętaj, że nie wymagam od Ciebie płatności do momentu ostatecznego potwierdzenia udziału w kursie (czyli na 24h przed otrzymaniem ode mnie pierwszych materiałów).

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej formy nauki, napisz do mnie na adres hubert@hubertenglish.blog lub poprzez poniższy formularz: