O mnie

Cześć!

Witaj na moim blogu. Poniżej kilka słów o jego autorze.

Nazywam się Hubert Sarbiński i mieszkam w Warszawie. Kiedyś nie lubiłem tego miasta, ale teraz nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu.

Moje największe pasje to kino, literatura i muzyka. Mam też jeden nałóg – Amerykanie nazywają go “soccer”, a dla Brytyjczyków to po prostu “football”.

No i oczywiście języki. Niektórzy nawet mówią, że mam do nich talent. Kto wie, może coś jest na rzeczy… 😉

Ukończyłem lingwistykę stosowaną na UW. Studiowałem angielski i niemiecki. Od kilkunastu lat pracuję jako lektor i tłumacz języka angielskiego. Spędziłem sporo czasu w Anglii i USA, a także w Paryżu, gdzie testowałem swoją cierpliwość ucząc Francuzów angielskiego. Przy okazji nauczyłem się też ich języka.

Często słyszę, że potrafię bardzo dobrze objaśniać różne językowe zawiłości. Postanowiłem to wykorzystać i stworzyć bloga, na którym mogę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Moją ambicją jest sprawić, że w końcu zaczniesz dostrzegać rzeczywiste efekty swojej nauki. Chcę, żeby mój blog stał się dla Ciebie miejscem, do którego zaglądasz zawsze kiedy chcesz uzyskać podaną w przystępny sposób rzetelną wiedzę językową.

Współpracowałem z wieloma szkołami językowymi (m.in. Empik School, The Tower, L2, British School, Lingua Nova, Eurolingua, Skrivanek, Advantis, Language For Business, The Palms, Britamer).

Uczyłem lub uczę w licznych firmach i instytucjach na terenie Warszawy (m.in. Daimler, Roche, Coca-Cola, Statoil, Decathlon, TMF Poland, DNB Bank, Alcon, Sandoz, Boehringer-Ingelheim, Raiffeisen Bank, Veolia, Centrum Szkolenia Policji, Urząd Dzielnicy Białołęka) oraz Paryża (L’Etoile Assurance, L’institut Mutualiste Montsouris, Mapa Assurance, Scandinavian Airlines System, Turisme de Catalunya, BPCE).

Prowadzę również lekcje indywidualne i grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania z języka ogólnego i biznesowego. Przygotowuję też do egzaminów (m.in. FCE, CAE, CPE, TOEIC, TOEFL, IELTS, BEC, LCCI, PTE).

Więcej informacji o tym, jak prowadzę zajęcia oraz opinie moich uczniów znajdziesz w sekcji Ucz się ze mną.

Zajmuję się też tłumaczeniem ustnym i pisemnym, głównie w zakresie języka biznesowego, prawniczego, technicznego i naukowego, ale również w obrębie innych dziedzin. Mam też duże doświadczenie w redagowaniu i korekcie tekstów.

Więcej informacji o moim blogu znajdziesz tutaj. Zapraszam Cię serdecznie do lektury, wspólnej nauki, aktywnego komentowania oraz dzielenia się wrażeniami i sugestiami.

Pozdrawiam

Hubert